Adımız: Optic844. Gezegenimizin yaşam ve enerji kaynağı olan güneş aynı zamanda görmemiz için gerekli olan ışığında kaynağıdır. Güneşten gelen ışık algılayabildiğimiz tüm renkler ve gözümüzü, görme kalitemizi, göz sağlığımızı etkileyen geniş bir dalga boyunda atmosferimizden geçerek gözlerimize ulaşır. Fotonların güneşten ayrılıp gözlerimize ulaşma süresi 8 dakika 44 saniyedir. Optik sektöründe faaliyet gösteren firmamızın ismi de bu bilgiden esinlenerek konmuştur. Işık görme işlevinin temelini oluşturur, tartışmasız en büyük ışık kaynağımız güneştir, görme işlevi ve gözlüklerle ilgili olan uzmanlığımız bilgi temellidir.

 
Güneşe her baktığımızda aslında güneşin 8 dakika 44 saniye önceki halini görürüz.

Hedefimiz: Güneşe her baktığımızda aslında güneşin 8 dakika 44 saniye önceki halini görürüz. Ülkemizde bilimsel yenilikler, teknolojiler ve moda konusunda her ne kadar her geçen süre önemli ilerlemeler kaydetsekte dünyadaki gelişmeleri geriden takip etmek durumunda kalıyoruz. Biz Optic844 olarak dünyadaki herkesin güneşi 8 dakika 44 saniye geriden takip etmesi konusunda bir şey yapamasakta ülkemizdeki optik müesseseleri, sağlık kurumları ve gözlük kullanıcıları için en iyi, en özel, en faydalı optik ürün ve bilgilerine ulaşma imkanı sağlamaya yardımcı olmak istiyoruz.

Optic844 bünyesinde oluşturduğumuz kendi eğitim ve danışmanlık markamız olan Prooptic ile perakende mağazaları ve sağlık müesseselerine hizmet veriyoruz. Mevcut eğitim modüllerimize ek olarak her bir kurumun kendi özel ihtiyaç ve mevcut yapıları göz önüne alınarak kurumlara özel eğitim modülleri geliştiriyoruz.

 
Temsilcisi olduğumuz Türkiye’de daha önce hiç sunulmamış özel, benzersiz ve ekstra faydaya sahip markalarımız ile bayilerimizin sunarken son kullanıcıların ise giyerken mutlu olup farklı hissedip farkı deneyimleyecekleri özel ürünlerin temsilciliğini yapıyoruz.

Sosyal medya ve video paylaşım siteleri üzerinden görme, göz sağlığı, gözlük ve gözlük kullanımı ile ilgili bilgilendirici paylaşımlar yapıyoruz. Bunu yaparken son kullanıcıların optik sektöründeki çeşitlilik ve iyi bir gözlük kullanarak elde edecekleri faydalar konusunda farkındalık yaratıyoruz. Sektörün tüm temsileri ve tüketiciye ulaşan bütün ürünlerin önemli özelliklerini ayrım yapamadan sunup marka modelden ziyade fayda ve bilinç amaçlı çalışmalar yürütüyoruz.

BİZ KİMİZ: İKİ ESKİ DOST.

- Volkan ERKUL

İş hayatına Eğitim Danışmanlık firmasında başlamış, öncesinde 40’a yakın kişisel gelişim eğitim almış, kongreye katılmış yada düzenlemiş, eğitimler vermiş ve 2005 yılından beri optik sektöründe çok önemli markaların temsilciği konusunda farklı firmalarda önemli görevlerde bulunmuştur. Sektörde sektörün tüm değerli paydaşlarından edindiği tecrübe ve oluşturduğu bilgi deneyimi ile optic844’ün kurucuların biri olmuştur.

- Özkan Yurdakul

İş hayatı öncesinde aldığı onlarca kişisel gelişim eğitimi ve katıldığı ya da organize ettiği kongrelerin ardından iş hayatına sağlık sektöründe başlamıştır. Sonrasında iletişim becerileri ve diğer önemli özelleri ile uluslararası birçok firma da önemli görevler üstlenmiş, kısa bir süre optik sektöründe çalışmış ve farklılık farkındalık hedefi ile yola çıkmış olan Optic844’ün fark yaratacak kurucularından biri olmuştur.

prooptic logo

PROOPTIC Eğitim Danışanlık:

Temelinde müthiş bir ARGE yatırımı ve bilimsel çalışma yatan sektörümüzde sağlık ile moda iç içe geçmiş durumdadır. Sürekli olarak gelişim ve değişim gösteren sektörümüzde yenilikleri yakalayıp son kullanıcılara en doğru ürün ve hizmeti olması gerektiği gibi sunmak, bunu yaparken bilgi ve trendler konusunda nihai tüketicilere uzmanlığımızı yansıtabilmek, iyi bir optik ürün ile elde edilen faydaların farkındalığını oluşturmak hedefindeyiz.

Temel Satış

Optic844 bünyesinde oluşturduğumuz kendi eğitim ve danışmanlık markamız olan Prooptic ile perakende mağazaları ve sağlık müesseselerine hizmet veriyoruz.

Gözlük Çerçeve

Mevcut eğitim modüllerimize ek olarak her bir kurumun kendi özel ihtiyaç ve mevcut yapıları göz önüne alınarak kurumlara özel eğitim modülleri geliştiriyoruz.

Gözlük Cam

Optic844 bünyesinde oluşturduğumuz kendi eğitim ve danışmanlık markamız olan Prooptic ile perakende mağazaları ve sağlık müesseselerine hizmet veriyoruz.

Lens

Mevcut eğitim modüllerimize ek olarak her bir kurumun kendi özel ihtiyaç ve mevcut yapıları göz önüne alınarak kurumlara özel eğitim modülleri geliştiriyoruz.